Trójmiasto kwitnie rolkami - czyli jak spełnia się marzenia!

Podążając latem na rolkach po trójmiejskich ścieżkach na pewno spotkasz przynajmniej kilkoro dzieci z charakterystycznymi kolorowymi naklejkami na kaskach. Gdy przyjrzysz się dokładniej, na każdej dojrzysz napis Roll4all. Brzmi znajomo? Roll... To musi być coś z rolkami!

Zaczęło się wiele lat temu, gdy w głowie pewnego niepozornego rolkarza, który na co dzień śmigał na streecie grindując po poręczach zakiełkowała myśl, że chciałby kiedyś uczyć jazdy na rolkach i mieć własny, kryty skatepark.

Tę myśl pielęgnował przez wiele lat, aż w końcu odważył się pójść o krok dalej.

Przemek Kępiński aka "Kępol", bo o nim mowa, w 2015r postanowił pójść w innowację i otworzyć sezonową wypożyczalnię rolek. Razem ze swoją partnerką i współzałożycielka firmy - Pauliną Cwynar ruszyli z własnym mikrobiznesem. Na dzierżawionych kilku metrach kwadratowych parkingu w Sopocie tuż przy ścieżce rolkarskiej, zaopatrzeni w 24 pary rolek we wszystkich rozmiarach, wymieniając się, każdą wolną chwilę przeznaczali na dyżurowanie w wypożyczalni i oczekiwanie na turystów spragnionych letnich rolkowych wrażeń. Jak to zwykle bywa - początki bywają trudne.

Wypożyczalnia rolek w Sopocie - fot. z archiwum Roll4all

Życie pokazało jednak, że zainteresowanie rolkami wśród potencjalnych klientów dotyczyło przede wszystkim nauki - "ja to hamować nie umiem", "do przodu to pojadę ale nic więcej", "ooo! Mamo! Roooolki, ja chcę na rolki!" - brzmi znajomo? Tak właśnie to wszystko się zaczęło!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wypożyczalnia szybko została małą szkółką rolkową, by po niespełna 3 latach stać się dużą firmą z krytym skateparkiem, sklepem i całym zespołem fantastycznej ekipy pracującej full time "w rolkach".

W tym samym roku kiedy ruszyło "Roll4all", Paulina i Przemek pojawili się na festiwalu zajawek "Dream Cloud" w Gdańskim parku Heweliusza gdzie prowadzili swoje pierwsze darmowe warsztaty.

Dream Cloud 2015 - park Heweliusza

Dream Cloud 2015 - park Heweliusza - fot. Julian Winerowicz

Tam, zupełnym przypadkiem trafił na nich Tomek Wieczorek - wtedy będący na początku swojej przygody z freestyle slalomem, dziś już Mistrz Polski. Tamtego dnia narodziła się piękna przyjaźń, która do dziś owocuje odwiedzinami Tomka w Trójmieście. Zaczęła się wzajemna współpraca podczas różnych warsztatów, pokazów i szkoleń, a także spędzanie wspólnie czasu na rolkach.

Zima 2015 nie była dla Roll4all szczególnie łaskawa. W wynajmowanej malutkiej salce gimnastycznej Paulina i Przemek prowadzili zajęcia, na które przychodziły co tydzień w porywach 3-4 osoby. To ich jednak nie zraziło by bez przerwy dążyć do celu.

Mini sala gimnastyczna w OLPI

Mini sala gimnastyczna w OLPI - fot. archiwum Roll4all

W lutym 2016r. otrzymali niepowtarzalną propozycję odpalić wraz z I Love Rolki i Eweliną Czaplą event "Efka On Tour". Sukces tego wydarzenia przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich, a krótko po nim Roll4all otrzymało zaproszenie do dołączenia do prestiżowego projektu I Love Rolki!

Wszystkie te wydarzenia były tylko motorem napędowym do dalszego działania.
Wiosną po niezbyt rokującej zimie, nagle zajęcia tak się rozrosły, że szybko trzeba było organizować nowe grupy. Frekwencja z tygodnia na tydzień zaskakiwała. Do zespołu po krótkim czasie dołączyła Aneta Bagińska, która wzięła pod swoje skrzydła najmłodszych rolkarzy oraz Andrzej Stępka, specjalizujący się w nauce dorosłych.

Przeskok z ledwo 2-osobowych zimowych grup na wiosenne zajęcia z gromadą super dzieciaków

Przeskok z ledwo 2-osobowych zimowych grup na wiosenne zajęcia z gromadą super dzieciaków. Fot. archiwum Roll4all

Krótko później powstał pomysł na otworzenie sklepu rolkowego i tak narodziła się nowa kooperacja z marką Bladeville.

Stąd już było tylko pół kroku do własnej całorocznej hali do jazdy na rolkach.

Dziś Roll4all jest największą szkółką rolkarską na całym Pomorzu. Prowadzimy krytą halę ze skateparkiem - Skate Arena - zlokalizowaną na Gdańskim Stadionie. Na miejscu znajduje się również, wyżej wspomniany, sklep Bladeville z pełnym asortymentem rolek.

Można skorzystać zarówno z nauki w trybie indywidualnym jak i grupowym.

W Skate Arenie oprócz jazdy na rolkach uczymy również jazdy na wrotkach, deskorolce i hulajnodze. Organizujemy również urodzinki na wybranym przez solenizanta sprzęcie.
Nasi najmłodsi uczniowie mają po 3 lata (a nawet niespełna 3!) A najstarsi 18... skończone... Wiele lat temu!

Zajęcia w Skate Arena

Zajęcia w Skate Arena. fot. archiwum Roll4all

Zimą i latem organizujemy półkolonie rolkarskie, a latem również wyjeżdżamy na obozy do innych szkółek z projektu I Love Rolki. Często gościmy też u nas instruktorów z innych miast.

Można nas spotkać na wielu eventach. Co roku aktywnie uczestniczymy w Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Latem we współpracy z Miastem Gdańsk i Miastem Sopot prowadzimy Rolkowisko w ERGO Arenie - czyli cykl darmowych warsztatów rolkarskich dla dzieci i dorosłych. Jesteśmy też współtwórcami inicjatywy Nightskating Pomorze, gdzie co roku organizujemy kilka przejazdów na rolkach przez różne miasta.

nstruktorka Monika Oczkowska z Katowic z naszymi przedszkolakami

Instruktorka Monika Oczkowska z Katowic z naszymi przedszkolakami. fot archiwum Roll4all

Od 2016r. od kwietnia do września co sobotę o 11:00 przy Stadionie w Gdańsku prowadzimy darmowe warsztaty rolkarskie, które zawsze cieszyły się ogromną popularnością - aktualnie niestety zawieszone z uwagi na pandemię.

Kiedy tylko możemy promujemy jazdę na rolkach, bo jest to coś co kochamy i w co wierzymy całym sercem!

Skate Arena zlokalizowana na Gdańskim Bursztynowym Stadionie

Skate Arena zlokalizowana na Gdańskim Bursztynowym Stadionie. fot. archiwum Roll4all

Zajęcia na torze przy Urzędzie Miasta w Gdyni

Zajęcia na torze przy Urzędzie Miasta w Gdyni. fot. archiwum Roll4all

Nasze zajęcia odbywają się na terenie całego Trójmiasta. Zimą w Gdańsku w Skate Arenie i w Gdyni w YMCE, a latem dodatkowo na Skateparkach: w Gdyni na skwerze Sue Ryder oraz przy Ergo Arenie i w Pruszczu Gdańskim na Faktorii; na ścieżce rolkarskiej w Parku Północnym w Sopocie, na torze przy Urzędzie Miasta w Gdyni, na parkingu przy Sea Towers i wielu innych miejscach. Zajęcia grupowe dzielimy na ogólne i specjalistyczne i w obrębie obu dodatkowo na różne poziomy zaawansowania. Mamy zajęcia ogólnorozwojowe dla osób stawiających pierwsze kroki na rolkach, dla średnio-zaawansowanych rolkarzy, którzy szlifują różne metody hamowania, przeplatanki i jazdę tyłem, oraz dla zaawansowanych, którzy dodatkowo oswajają się z pierwszymi przeszkodami oraz freestyle slalomem. Później zajęcia specjalistyczne: nauka jazdy miejskiej, czyli hamowania slidami, pokonywanie schodów, przeskakiwanie przez przeszkody itp, treningi freestyle slalomu oraz zajęcia z jazdy aggressive czyli grindy i jazda po skateparku. W sezonie letnim prowadzimy również zajęcia z jazdy szybkiej i przygotowawcze do maratonu i innych wyścigów rolkarskich.

Oczywiście większość z naszych zajęć odbywa się osobno w grupach dzieci i dorosłych.

Zajęcia dla przedszkolaków

Zajęcia dla przedszkolaków. Fot. archiwum Roll4all

Udział w WOŚP, oczywiście na rolkach

Udział w WOŚP, oczywiście na rolkach. fot. archiwum Roll4all

Zajęcia dla dorosłych pod czujnym okiem instruktora Andrzeja

Zajęcia dla dorosłych pod czujnym okiem instruktora Andrzeja. fot. archiwum Roll4all

Plany na przyszłość? Marzy nam się filia naszej Skate Areny zlokalizowana w Gdyni. Trochę szyki pokrzyżowała nam pandemia, która wszystkich zaskoczyła, ale nie poddajemy się i nie rezygnujemy z marzeń i na pewno będziemy robić wszystko żeby je spełnić! Może co najwyżej z malutkim opóźnieniem.

Jeśli jesteście ciekawi co u nas - śledźcie nasze poczynania na naszych social mediach:

www.facebook.com/Roll4all
www.facebook.com/SkateArena
www.facebook.com/bladeville.gdansk

Zachęcamy również do obejrzenia naszych dotychczasowych poczynań, mamy nadzieję, że podbudujemy Waszą zajawkę na rolki. Nasz kanał na YouTube.

Jeśli natomiast chcielibyście nauczyć się jazdy na rolkach lub potrzebujecie pomocy instruktora w naprawieniu złych nawyków, albo chcecie po prostu nauczyć się czegoś więcej niż jazda do przodu, zapraszamy do kontaktu!

  • Roll4all Paulina - 506241771
  • SkateArena - 535303486
  • Mail: roll4all@roll4all.pl

I pamiętajcie - marzenia się nie spełniają, marzenia się SPEŁNIA!

Do zobaczenia na rolkach!

Podobne newsy