Rolkowe inspiracje!

I Love Rolki blogiem o rolkach?

W momencie kiedy razem ze swoim zespołem planowałem pierwsze warsztaty I Love Rolki w Katowicach, nie wiedziałem jak rozwinie się projekt. Wiedziałem jedynie, że dla ludzie uczestniczących w projekcie jazda na rolkach jest ogromną pasją, którą chcieliby zarazić innych.

Kika edycji I Love Rolki pokazało, że w Polsce istnieje olbrzymie grono osób kojarzących inline skating jedynie z wolnym przemieszczaniem się z punktu A do B w za dużych, niewygodnych rolkach z plastikowymi kółkami, które były nietrafionym prezentem na komunię lub staroświeckim wrotkarstwem.

I Love Rolki

Niejednokrotnie zdarzyło mi się już spotkać na warsztatach I Love Rolki osoby, które wzięły udział w poprzedniej edycji na wypożyczonych rolkach i złapawszy przysłowiowego „bakcyla” zdecydowały się na zakup swojego sprzętu i korzystanie z wielu możliwości jakie daje jazda na ROLKACH!

Niestety w Polsce „rolkowa edukacja” jest na bardzo niskim poziomie. Specjalistycznych sklepów z rolkami jest jak „na lekarstwo”, a internetowi doradcy na forach nadal polecają zakup rolek o 2 numery za dużych i zakładanie podwójnych grubych skarpet.

Od ponad 18 lat jeżdżę na rolkach, z czego ostatnie 7 lat poświeciłem pracy, która jest bezpośrednio połączona z wieloma aspektami inline skatingu: od bezpośredniej sprzedaży rolek w Polsce i zagranicą oraz kontaktu z największymi firmami produkującymi sprzęt, przez prowadzenie i sędziowanie wielu imprez rolkowych, skończywszy na zarządzaniu międzynarodowym Team'em.

Wczoraj marnując czas na przeglądaniu wpisów na FaceBook natknąłem się na ten o to filmik:

Aspekty techniczne zarówno jeśli chodzi o jazdę jak i montaż nie mają tu większego znacznie – jednak opis filmu dał mi wiele do myślenia:

Czysta Forma Studio - klip zainspirowany filmikiem firmy POWERSLIDE "Dziewczyny na rolkach, które Was zakręcą" w odpowiedzi powstał klip Chłopak na rolkach, który się zakręcił;-) nie oceniajcie techniki to był 100% Fristajl;-)))

Mowa tutaj o tym video z udziałem Eweliny Czapli, Pauliny Czapli oraz Angeliki Prucnal:

Co więcej w minioną niedziele odbyła się Rolkomania w łódzkiej Atlas Arenie, w której jeśli wierzyć internetowym mediom wzięło udział kilkaset osób, w tym min. Blue Bear Team oraz Klaudia Hartmanis (najlepsza polska zawodniczka we Freestyle Slalomie), którzy odpowiedzialni byli za warsztaty i pokazy rolkowe.

Galeria zdjęć z Rolkomanii na Facebook'u

A już w 11 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja NightSkating Warszawa - nocny przejazdu na rolkach ulicami Warszawy:

Pokazuje to, że są w Polsce zarówno ludzie, którzy potrzebuję tego typu imprez oraz pomocy osób bardziej doświadczonych oraz ludzie, którzy chcą takie imprezy organizować.

Dlatego, też postanowiłem rozbudować internetową cześć I Love Rolki o bloga, poświęconego wszystkiemu co związane z rolkami: od typowych news'ów z ciekawymi filmami i zdjęciami, przez informacje o nowościach na rynku kończąc na zapowiedziach i relacjach z imprez rolkowych.

Lata poświęcone jeździe na rolkach oraz pracy związanej z inline skatingiem przełożyło się na sporo znajomości z całego świata oraz doświadczenie, które być może przedstawione w odpowiedni sposób zainspiruje kogoś do rozpoczęcia swojej przygody z jazdą na rolkach lub poszerzenia swoich horyzontów i sprawdzenie się w innej dyscyplinie rolkowej.

PS.
Jeśli macie pomysł na artykuł lub znaleźliście ciekawy i warty opisania materiał zapraszam do kontaktowania się ze mną drogą mail'ową: tomasz.szymczyk@bladeville.pl