Przegląd filmów rolkowych #1

Wczoraj wieczorem spędziłem kilka nieproduktywnych godzin na słynnym portalu społecznościowym włączając po kolei wszystkie napotkane video edity powiązane w taki czy inny sposób z rolkami.

Zorientowawszy się, że po raz kolejny w przeciągu 3 godzin oglądnąłem zaledwie 2 lub 3 produkcje godne polecenia, pomyślałem sobie: "Idealnie byłoby mieć kogoś, kto przeglądnie te wszystkie edity i wybierze najciekawsze z nich, opublikuje w jednym miejscu i krótko je opisze dodającym im nieco więcej wartości."

I tak właśnie powstał pomysł stworzenia stałej rubryki na blogu I Love Rolki (który mam nadzieję w najbliższym czasie przejdzie generalny remont w celu uwidocznienia takich funkcji jak podział na kategorii czy wyszukiwarka – ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma!) o jakże skomplikowanej nazwie "Przegląd filmów rolkowych" zawierający cotygodniowy przegląd rolkowych produkcji video wartych poświęcenia kilku minut na oglądnięcie.

Żeby nie rzucać słów na wiatr – startujemy z pierwszą edycją!

Na początek agresywna, polska produkcja z Przemkiem Madejem w roli głównej. Tak wiem, za dużo tutaj agressive, ale co poradzę, że Przemek to nie tylko mój bardzo dobry znajomy, ale również osoba, bez której polska scena rolkowa (nie tylko agresywna) nie wyglądała by tak kolorowo. Ten osobnik, obdarzony nadzwyczajnymi pokładami energii jest nie tylko jednym z najbardziej stylowych i utalentowanych rolkarzy w naszym kraju, ale również autorem wielu filmów dostępny na jutiubie – w tym między innymi relacji video z I Love Rolki (Katowice, Chorzów), Nauki Tricków Freestyle Slalom Bladeville czy dwóch części Hawk Town (1 i 2). A teraz sami sprawdźcie kilka sztuczek z poprzedniego sezonu w wykonaniu w/w ridera.

Teraz muszę się do czegoś przyznać: Nie mam pojęcia skąd się wzięło Harlem Shake i o co w tym tak naprawdę chodzi. Po prostu coś musiałem przeoczyć. Nie zmienia to faktu, że ten filmik nakręcony podczas zawodów slalomowych w Albacete w Hiszpaniinaprawdę mnie rozbawił. Może dlatego, że uczestnicząc w wielu imprezach slalomowych byłem świadkiem super poważnego podejścia zarówno organizatorów jak i zawodników do całego przedsięwzięcia, a tutaj czarno na białym widać, że slalomiści mają jednak poczucie humoru!

Obecnie na rynku agresywnym zrobiło się bardzo głośno o firmie Seba, która wprowadza na rynek pierwszy w swojej ofercie model przeznaczony do aggressive inline skatingu. Co więcej, będzie to pro model australijskiego rolkarza CJ Wellsmore'a, którego już dużo wcześniej mogliśmy zobaczyć w rolkach Seba, w tym o to video nakręconym w Melbourne promujących rolki Seba GT. Aż się chce wyjść na rolki!

Jakbym miał wytłumaczyć komuś, kto nigdy nie miał nic wspólnego z jazdą na rolkach, czym są slajdy powiedziałbym: Jest to efektowna sztuka hamowania na rolkach polegająca na ślizganiu się po asfalcie. Niestety kolejne pytania dotyczące techniki oraz nazwa trików zapędziłyby mnie w przysłowiowy „kozi róg”. Dlatego też wszystkim zainteresowanym polecam video autorstwa www.rekil.ru, w którym zobaczyć można w zwolnionym tempie podstawowe slajdy oraz jak wygląda ich super poprawne wykonanie. Nic tylko oglądać i próbować!

Kilka dni temu w sieci pojawił się edit Winter - Montage. Jest to kolejna polska produkcja spod znaku CanisLatrans czyli autorstwa Radka Kotjycha, który również jeździ w tym edicie. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji oglądnąć "Radkowych" produkcji niech szybko nadrobi zaległości oglądając profile Krystiana Zarzecznego czy edit Piotrka z Bristolu. Radek jestprekursorem wysokiej jakości video w Polsce, a jego produkcje zdobyły uznanie daleko poza granicami naszego kraju. Dlatego też bardzo cieszy mnie fakt pojawienia się kolejnego rolkowego filmu CanisLatransi mam nadzieję że w tym sezonie pojawi się ich znacznie więcej! Co więcej w edicie tym zobaczymy kilka trików Piotrka Combrzyńskiego (podwójnego mistrza Polski), który niestety sezon 2012 spędził na walce z kontuzją, oraz Tomka Piekarskiego - zasłużonego rolkarza ze stolicy.

A teraz krótko: Slajdy, grindy, skoki, downhill, freeride, aggressive, street, skatepark, rampa i wiele wiele więcej - rok 1995!

Jako ostatni wklejam najnowszy filmik Powerslide z udziałem trzech dziewczyn z Rzeszowa promujący nową rolkę Hardcore EVO 2013. Nie ma co ukrywać – pracuję jako Team Managerem dla firmy Powerslide i pewnie nie jedna osoba zarzuci mi teraz przemycanie treści marketingowych, ale co tam! Video tak mi się podoba, a dziewczyny w nim występujące zachęcają do jazdy lub przynajmniej zainteresowania się tą dyscypliną, że nie zasnąłbym gdybym nie polecił tej produkcji na łamach tego artykułu!

Plan zakłada dodawanie raz w tygodniu zbioru najciekawszych filmików rolkowych znalezionych w sieci. Jednak jak wiadomo plany często ulegają zmianie, więc zapraszam do częstego odwiedzania strony I Love Rolki lub polubienia FanPage'a na Facebook'u.