Arkadiusz German

Kraków
  • Moja specjalność: Na rolkach jeżdżę od kilkunastu lat. Jednak dopiero gdy przeprowadziłem się do Krakowa, poznałem prawdziwych rolkowych zajawkowiczów. Dzięki nim uświadomiłem sobie, że osiem kółek może być czymś więcej niż chwilą relaksu na świeżym powietrzu. Dostrzegłem różnorodność wrotkarskich dyscyplin. Niezaprzeczalnie najgorętszym uczuciem zapałałem do freestyle slalomu. Właśnie tej dyscypliny sportu uczę najmłodszych w szkółce I Love Rolki. Uważam, że solidne opanowanie podstaw freestyle slalomu szeroko otwiera drzwi do każdej wrotkarskiej aktywności. Freestyle slalom uczy koordynacji ruchowej, dając pełną swobodę poruszania się na rolkach.
  • Poza rolkami: Uwielbiam całodniowe rowerowe wypady za miasto, bez jasno określonego celu podróży. Lubię także spacerować chłodnymi nocami oraz patrzeć w gwiazdy, najchętniej przy użyciu teleskopu. Artystycznemu fragmentowi mojej duszy daję upust stukając w klawisze fortepianu. W wolnych chwilach studiuję Inżynierię Akustyczną w Akademii Górniczo-Hutniczej.
  • Osiągnięcia: Kilkakrotnie startowałem w ogólnopolskich amatorskich zawodach slalomowych, za każdym razem stając na podium, w tym raz na najwyższym stopniu. Jestem współzałożycielem i instruktorem Sekcji Freestyle Krakowskiego Klubu Sportów Wrotkarskich KRAK. Jednak największy osobisty sukces przeżywam za każdym razem, gdy widzę radość osoby, która z moją pomocą opanowała trick, jeszcze przed kilkoma dniami wydający się być poza zasięgiem.
  • Sam o sobie: Moim zdaniem rolki to najlepsze lekarstwo na wszystko. Dzięki nim pełnymi garściami czerpię radość z życia. Staram się swoją pasją zarażać jak najwięcej ludzi. W przyszłości planuję spróbować swoich sił w każdej dyscyplinie wrotkarstwa.

Arkadiusz German