Kraków

Mateusz Stępnikowski

  • Moja specjalność: Rolki to moja pasja i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Jestem samoukiem i zawsze starałem się zwracać uwagę na szczegóły, czy to przy jeździe do przody czy innych bardziej skomplikowanych ruchach. Po wielu latach postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem z innymi. I tak się złożyło, że od kilku lat uczę w szkółce I Love Rolki w Krakowie. Razem z moimi kursantami stawiamy pierwsze kroki na rolkach. Później przychodzi czas na doskonalenie swoich umiejętności takich jak jazda tyłem, skoki, różne techniki efektywnego i efektownego hamowania, czyli slajdy, a kończąc na wdrażaniu i oswajaniu podopiecznych z miejską dziczą. Największą przyjemność sprawia mi radość ludzi, którzy widzą efekty mojej pracy. Po prostu kocham robić to co robię :)
  • Poza rolkami: Druga najważniejsza pasja w moim życiu. Crossfit to sport, który zacząłem uprawiać pod koniec 2016 i od razu wiedziałem, że szukałem go całe życie. Różne skomplinowane ruchy, codziennie inne zadania do wykonania, ciężary, gimnastyka i duuużo wydolności tlenowej. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez crossfitu. Po za tym lubię widok gór, świeże powietrze z morską bryzą i widok gwiazd ze środka jeziora. Nowe wyzwania są nie odłącznym elementem mojego życia i robię wszystko by nie wpaść w rutynę. Do niedawna byłem harcerzem, a to doświadczenie życiowe nauczyło mnie odpowiedzialności i zaradności w trudnych warunkach życiowych.
  • Osiągnięcia: Nie lubię się chwalić. Staram się brać udział w różnych zawodach w Polsce. Jestem dumny z ukończenia kursu instruktorskiego ale myślę, że największym sukcesem było zwycięstwo w lidzę Urban Race w 2014. To co osiągnąłem to nic w porównaniu do tego jakie mam marzenia. Czas pokaże.
  • Sam/Sama o Sobie: Urodziłem się w Krakowie i tam też mieszkam. Studiuję Wychowanie Fizyczne na AWF. Kocham sport w każdej postaci. Jestem licencjonowanym instruktorem jazdy na rolkach, a jeżdżę odkąd pamiętam. Większość czasu spędzam, szlifując swoje lub kogoś umiejętności. Lubie pokazywać ludziom rozwiązania ich problemów. Nauka uczy pokory i cierpliwości. Warsztaty oraz szkółka I Love Rolki, którą prowadzę są idealnym sposobem na przetestowanie tych cech.

Mateusz Stępnikowski