Mateusz Stępnikowski

Kraków
  • Moja specjalność: Rolki to moja pasja i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Jestem samoukiem i zawsze starałem się zwracać uwagę na szczegóły, czy to przy jeździe do przodu, czy innych bardziej skomplikowanych ruchach. Po wielu latach postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem z innymi. I tak się złożyło, że od kilku lat uczę w szkółce I Love Rolki w Krakowie. Razem z moimi kursantami stawiamy pierwsze kroki na rolkach. Później przychodzi czas na doskonalenie swoich umiejętności takich jak jazda tyłem, skoki, różne techniki efektywnego i efektownego hamowania, czyli slajdy, a kończąc na wdrażaniu i oswajaniu podopiecznych z miejską dziczą. Największą przyjemność sprawia mi radość ludzi, którzy widzą efekty mojej pracy. Po prostu kocham robić to, co robię :)
  • Poza rolkami: Druga najważniejsza pasja w moim życiu to Crossfit. Sport, który zacząłem uprawiać pod koniec 2016 i od razu wiedziałem, że szukałem go całe życie. Różne skomplikowane ruchy, codziennie inne zadania do wykonania, ciężary, gimnastyka i duuużo wydolności tlenowej. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez codziennych treningów. Poza tym lubię widok gór, świeże powietrze z morską bryzą i widok gwiazd ze środka jeziora. Nowe wyzwania są nieodłącznym elementem mojego życia i robię wszystko by nie wpaść w rutynę. Do niedawna byłem harcerzem, a to doświadczenie życiowe nauczyło mnie odpowiedzialności i zaradności w trudnych warunkach życiowych. Poza treningami staram się brać udział w zwodach biegowych, biegach z przeszkodami OCR i zawodach crossfit.
  • Osiągnięcia: Nie lubię się chwalić. Staram się brać udział w różnych zawodach w Polsce. Jestem dumny z ukończenia kursu instruktorskiego, ale myślę, że największym sukcesem było zwycięstwo w lidze Urban Race w 2014. To, co osiągnąłem to nic w porównaniu do tego, jakie mam marzenia. Czas pokaże.
  • Sam/Sama o Sobie: Urodziłem się w Krakowie i tam też mieszkam. Studiuję Wychowanie Fizyczne na AWF. Kocham sport w każdej postaci. Jestem licencjonowanym instruktorem jazdy na rolkach, a jeżdżę, odkąd pamiętam. Większość czasu spędzam, szlifując swoje lub kogoś umiejętności. Lubie pokazywać ludziom rozwiązania ich problemów. Nauka uczy pokory i cierpliwości. Warsztaty oraz szkółka I Love Rolki, którą prowadzę, są idealnym sposobem na przetestowanie tych cech.

Mateusz Stępnikowski