Warszawa

Agata Jabłońska

  • Moja specjalność: Od 11 roku życia trenuję łyżwiarstwo i wrotkarstwo szybkie, a od 2016 pracuję jako trener. Na początku funkcję trenera pełniłam w klubie, w którym byłam zawodniczką, a obecnie spełniam się zawodowo w Legii Warszawa Sekcji Łyżwiarskiej. Praca trenera to ciągła styczność z dziećmi, które dopiero zaczynają przygodę z rolkami. Ostatnie udane doświadczenie jakim był kurs Instruktora Sportów Wrotkarskich, pokazało mi jak wszechstronnym sportem jest jazda na rolkach i jak w ten sposób można siebie wyrazić. Już krótko po kursie zaczęłam doskonalić się z freestyle slalomu, a elementy podstawowe poznanych tam odmian wrotkarstwa okazały się urozmaiceniem do tradycyjnych metod treningu. Dzieci mają teraz więcej zabawy z uczestniczenia w zajęciach.
  • Poza rolkami: Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Dzięki studiom oraz wszechstronnym kursom mogę lepiej analizować zachowanie i rozwój osoby uczącej się jazdy na rolkach. W czasie trwania sezonu łyżwiarskiego wyjeżdżałam na obozy sportowe jako fizjoterapeuta. Mieszkając w Łodzi pracowałam w kawiarni „Tubajka” gdzie zaraziłam się pasją do pieczenia ciast i tortów. W wolnych chwilach szukam nowych przepisów, a okazja do pieczenia znajdzie się zawsze. Z racji tego, że obracam się głównie w otoczeniu artystów często wychodzę na wystawy, wernisaże i koncerty.
  • Osiągnięcia: Moim największym osiągnięć jest dwukrotne zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Juniorów na dystansie 3 km w jeździe szybkiej na łyżwach. Pozwoliło mi to na reprezentowanie kraju w Mistrzostwach Świata i w zawodach Pucharu Świata. W sezonie letnim startowałam w Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim, gdzie również zajmowałam medalowe miejsca. Obecnie cieszą mnie głównie sukcesy moich podopiecznych.
  • Sama o sobie: Robię wiele rzeczy. Jednakże staram się każdej z nich poświecić wystarczająco dużo uwagi aby osiągnąć w nich perfekcję. Starannie gospodaruję czasem, dlatego doceniam ludzi zorganizowanych i zdecydowanych na wspólną i efektywną pracę. Wieloletni staż treningowy nauczył mnie samodyscypliny i przyzwyczaił do ciężkiej pracy, a duże doświadczenie pozwala mi organizować treningi tak, aby zawsze były urozmaicone i ciekawe. Co sprawia że zajęcia są bardziej atrakcyjne zwłaszcza dla dzieci. Sport przede wszystkim kształtuje charakter. Wiem jaki wpływ na moje wychowanie mieli moi trenerzy, dlatego też staram się wszystkie te wartości przekazywać dalej. Bardzo cenię sobie kontakty z innymi ludźmi ponieważ, najwięcej zyskujemy ucząc się od siebie nawzajem.

Agata Jabłońska