Dlaczego warto odwiedzić Polskę - Alexandre Claris

Każdy kto mieszka w Polsce, znajdzie przynajmniej kilka powodów do narzekania. A jeśli tutaj mieszkasz i do tego jeździsz na rolkach to powodów pojawia się znacznie więcej.

Znajomości z rolkarzami z różnych krajów i ich wizyty u nas, pokazały że nasza ojczyzna ma wiele uroków, których sami potrafimy lub nie chcemy dostrzec.

Ponieważ głównym założeniem tego bloga było zachęcanie ludzi do jazdy, postanowiłem stworzyć kolejną stałą rubrykę na blogu o nazwie „Dlaczego warto odwiedzić Polskę?”. Pojawiać się w niej będą krótkie wywiady z różnymi osobami związanymi w jakiś sposób z rolkami, które odwiedziły nasz kraj (lub w nim mieszkają) i zechciały się ze mną podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Na pierwszy ogień wybrałem rolkarza z Francji, mistrza Europy we Freestyle Skatingu, który ma również swój osobisty powód, dla którego często odwiedza Polskę – Alexandre Claris!

Powiedz nam coś o Sobie. Skąd jesteś, ile masz lat i dlaczego odpowiadasz na te pytania?

Jestem rolkarzem freestyle'owym, który ma szczęście podróżować po świecie i jeździć na rolkach. Mam dopiero 18 lat i kocham Polskę!

Kiedy po raz pierwszy odwiedziłeś Polskę? Jaki był cel twojej wizyty i jak Ci się podobało? Jak wspominasz pierwszy wyjazd i czy po powrocie do domu miałeś ochotę wrócić?

Pierwszy raz do Polski przyjechałem w lipcu 2011 na zawody Battle Warsaw. Zdecydowałem się przyjechać na tą imprezę ponieważ podczas wcześniejszych zawodów widziałem kilku polskich rolkarzy, których wcześniej nie znałem a reprezentowali bardzo wysoki poziom.

Kiedy dotarłem na miejsce od razu poczułem się dobrze. Mimo tego że nie byłem znanym rolkarzem, bardzo dobrze się mną zaopiekowano. Od razu zobaczyłem, że ludzie w Polsce są inni.

Kiedy wróciłem do Francji, pierwszą rzeczą jako sprawdziłem to data kolejnych zawodów w Polsce, na które mógłbym pojechać.

Alexandre Claris

Ile razy byłeś w Polsce?

Łącznie 6 razy w kilku różnych miastach: Warszawa, Katowice, Kraków oraz Rzeszów.

Jakie są główne powody twoich wizyt?

Główny powód... Moja dziewczyna :) Oraz duża ilość dobrych znajomych!

Co lubisz w Polsce?

Po kilku wizytach zobaczyłem że są tutaj ludzie, którzy bardzo mocno pracują nad promocją freestyle slalomu. Bardzo chciałbym im pomóc ponieważ jest to bardzo duży i trudny projekt do realizacji – a oni robią to najlepiej jak potrafią! Oraz bardzo lubię Jeżyki (ciastka) i dziewczyny tutaj są bardzo ładne :)

Alecandre Claris

Czego nie lubisz?

W Polsce nie lubię... PIEROGÓW! Hahaha!

Jaka jest główna różnica pomiędzy Polską a Francją? Czego ci brakuje podczas wizyt w Polsce?

Główną różnicą jako odczuwam to podejście do kościoła. W przeciwieństwie do Francji, w Polsce temat jest ten bardzo poważnie i srogo traktowany.

Kiedy jestem w Polsce brakuje mi mojego PlayStation 3!

Czy jest jakiś szczególny moment (dobry lub zły) podczas wizyty w Polsce, który zawsze będziesz pamiętał?

Zawsze będę pamiętał lekcje jazdy na rolkach, które dawałem w Szkółce Rolkowej „Wodzu”. Byłem bardzo zadowolony, że mogę nauczyć czegoś młodych rolkarzy.

Alexandre Claris

Dlaczego ludzie powinni odwiedzić Polskę?

Ponieważ ludzie w Polsce są super przyjacielscy. Wystarczy kupić bilet do Polski, pobyć tutaj chwilę i nie będziesz chciał wracać!

Czy planujesz znów odwiedzić Polskę?

Tak! W kwietniu znów zostanę tu na trochę!

Ostatnie słowo?

Chciałbym podziękować wszystkim w Polsce, którzy pracują nad tym aby freestyle slalom stał sięj eszcze większy i mocniejszy! Oraz specjalne podziękowania dla mojej dziewczyny z Polski! :)