Patryk Wąsowski

Mińsk Mazowiecki
  • Moja specjalność: Mając 5 lat po raz pierwszy założyłem łyżwy na nogi i od tamtej pory w każdą zimę jeździłem u babci na sadzawce. Była to zwykła, niczym nie wyróżniająca się jazda rekreacyjna. Mając 14 lat zaraziłem się zajawką do hokeja od mojego najlepszego kumpla. Pierwsze treningi odbywały się w Siedlcach, do których miałem dobry kawałek drogi. Mając 17 lat dostałem propozycję nauki w Mińskiej szkółce „Rolkowy Mińsk”, gdzie początkowo zajęcia były prowadzone na tamtejszym lodowisku. Po krótkim sezonie przerzuciliśmy się na rolki, a wtedy wszystko poszło już bardzo szybko. Jazda rekreacyjna przestała mi dawać satysfakcję - złapałem przysłowiowego „bakcyla” na skakanie, szybkie skręty, a to pchnęło mnie do konkretnej specjalizacji. Przez 2 lata moim konikiem był szeroko pojęty freeskate po czym nadal chcąc więcej zacząłem trenować jazdę na rampach. Od niedawna to jazda agresywna stała się moją, jak do tej pory największą zajawką jaką miałem kiedykolwiek podczas trenowania jazdy na rolkach czy łyżwach.
  • Poza rolkami: Pracuje w Agencji Reklamowej. Od 15 roku życia jestem strażakiem - ochotnikiem, a od dwóch lat uczestniczę w akcjach. Gram w hokeja w Mińskim klubie HKS. Interesuję się kulturą hip-hop, słucham rapu, rysuję graffiti.
  • Osiągnięcia: 3 miejsce północno - wschodniej Ligi hokeja 2013/2014 HKS Mińsk Mazowiecki Mistrzostwo Amatorskiej Ligi Hokeja na lodzie 2018/2019 z klubem, w którym zaczynałem przygodę z hokejem STH Siedlce. Pomimo wielu sukcesów na lodzie dla mnie największym osiągnięciem jest zarażenie zajawką ludzi, którzy przychodzą do mnie na zajęcia.
  • Sama o sobie: Wesoły, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia i ludzi. Staram się nie przejmować dołującymi aspektami życia. Mieszkam w małej wiosce - Milew oddalonej o 25 km od Mińska Mazowieckiego.