Lublin

Monika Szymanek-Szawracka

  • Moja specjalność: Uwielbiam pracować z ludźmi i zarażać ich pasją do rolek i łyżew. Czuję dumę, kiedy moi uczniowie nabywają nowe umiejętności, odnoszą swoje sukcesy, zdobywają wyższy poziom i cieszą się z każdego nauczonego elementu. Z drugiej strony jestem wymagającym trenerem pod względem techniki jazdy i trzymania prawidłowej postawy, ponieważ podstawy szlifowałam w jeździe figurowej. W 2012 uzyskałam uprawnienia instruktora łyżwiarstwa figurowego, zaś w 2017 uprawnienia instruktora sportów wrotkarskich.
  • Poza rolkami: W sezonie zimowym żyję głównie łyżwami, trenuję łyżwiarstwo figurowe już 16 lat, jestem zawodniczką i instruktorką w UKŁF Salchow Lublin. Dodatkowo jestem zawodniczką Spartana Lublin, gdzie wraz z drużyną niesłyszących siatkarek startuję cyklicznie na MP oraz PP. Ukończyłam studia pedagogiczne i jestem mamą małej córeczki, która podobnie jak ja – złapała bakcyla sportowego ;) A tak poza tym wszystkim są rolki figurowe, wrotki, snowboard, nurkowanie, pływanie.
    Osiągnięcia: Największym moim osiągnięciem jest pokonanie bariery komunikacyjnej i nauka mowy. Dzięki aparatom słuchowym słyszę świat i mogę robić to co kocham.
  • Sama o sobie: Sport to moja pasja i moje życie, pomógł mi w trudnych chwilach i odkryłam siebie i to, co chcę życiu robić. Długi proces rehabilitacji i nauki mowy spowodował, że nie osiadam szybko/łatwo na laurach. Świadczy o tym fakt, że mimo złamania nogi podczas próby axla – skoczyłam tego axla pół roku później. Jestem osobą energiczną i ambitną, w której jest dużo niepoprawnego perfekcjonizmu, głównie objawiającego się podczas zawodów, gdzie mimo dobrego występu – wiem, że mogłam lepiej ;) Lubię jeździć na różnego rodzaju szkolenia, warsztaty, na których doskonalę swoje umiejętności i zdobywam wiedzę, którą przekazuję dalej swoim uczniom. Uwielbiam Star Wars oraz podróże, najchętniej zwiedziłabym cały świat.