Katowice

Łukasz Adamczyk

  • Moja specjalność: Rolki dla mnie to przede wszystkim jazda szybka. Związany jestem z klubem AZS AWF Katowice, gdzie w ramach sekcji rolek szybkich pełnię funkcje zawodnika oraz instruktora. Od kilku lat prowadzę serwis internetowy RolkiSzybkie.pl poświęcony jeździe szybkiej na rolkach, jestem też instruktorem wrotkarstwa PZSW.
  • Poza rolkami: Rolki to nie wszystko - ważne są dla mnie również bieganie (biegi długodystansowe) i kolarstwo (kiedyś MTB, obecnie szosowe).
  • Osiągnięcia: W zawodach rolkowych stawałem na podium w rywalizacjach indywidualnych i zespołowych, jednak znacznie bardziej niż własne sukcesy cenię sobie sukcesy moich podopiecznych. Wielu z nich uczyłem od pierwszych kroków na rolkach, aby później z ogromną satysfakcją obserwować jak robią coraz większe postępy, wygrywają zawody rolkowe w kategoriach wiekowych czy nawet OPEN.
  • Sam o sobie: Lubię jeździć na rolkach, przekazywać wiedzę, pomagać innym, więc prowadzenie zajęć na rolkach to dla mnie czysta przyjemność. Moje motto: "żeby jeździć szybko trzeba jeździć szybko" ;)