Grzegorz Klarkowski

Bydgoszcz
  • Moja specjalność: Jestem wszechstronnym rolkarzem. Freestyle slalom jeżdżę najdłużej i w tej dyscyplinie nadal czuję się najlepiej. Dobrze czuję się też w jeździe po mieście, a więc: freeride/freeskate, a czasem zajrzę na skate park. Moje najnowsze hobby rolkarskie to skok nad tyczką i speed slalom. W szkółce Rollerblading School w Bydgoszczy uczę głównie podstaw jazdy oraz freestyle slalom.
  • Poza rolkami: Lubię dobrą muzykę (rzecz gustu), ale najczęściej jej słucham jak jeżdżę na rolkach. Podróżowanie, książka, jazda na rowerze, język angielski to hobby, które poza rolkami sprawiają mi najwięcej przyjemności.
  • Osiągnięcia: Moim największym sukcesem są uczniowie, którzy przekonali się do jazdy na rolkach. Do tego, że jest to też sport dla nich i że niezależnie od wieku mogą nauczyć się jeździć na rolkach oraz że może to być sport bezpieczny. Do sukcesów zaliczam też ukończenie i zdanie egzaminu instruktora wrotkarstwa PZSW. W zawodach rolkarskich zacząłem startować niedawno (wygrana konkurencji slalomowej w ramach cyklu Efka on Tour w Toruniu oraz awans do finału w zawodach amatorskiej ligi slalomowej w Warszawie).
  • Sam o Sobie: Sam o Sobie: Z wykształcenia jestem prawnikiem i lubię się uczyć, w szczególności nowych trików i technik jazdy na rolkach ;-) Nauczanie jazdy na rolkach, a więc moja praca, sprawia mi ogromną przyjemność.